پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - راه‌اندازی سامانه حدنگاری/ پایش آنلاین آفات و حریق در جنگل‌ها و مراتع
بازدید : 112 7 ارديبهشت 1400 ساعت 13:31 شماره :84815
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات سازمان جنگل‌ها خبر داد :
راه‌اندازی سامانه حدنگاری/ پایش آنلاین آفات و حریق در جنگل‌ها و مراتع
 مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن اشاره به راه‌اندازی سامانه حدنگاری از پایش آنلاین آفات و حریق در جنگل‌ها و مراتع خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها از ایسنا، میثم حسینی لر ضمن اشاره به راه‌اندازی سامانه حدنگاری در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در قالب طرح تحول دیجیتال اظهار کرد: پیش از این حدنگاری یا کاداستر اراضی در کشور به‌صورت دستی انجام می‌شد اما ما نیاز داشتیم که این اطلاعات و مستندات را برای مشخص کردن محدوده اراضی ملی و مستثنیات در سامانه‌ای بارگذاری کنیم.

وی ادامه داد: درج اطلاعات در سامانه حدنگاری علاوه بر مستند کردن مدارک سبب خواهد شد که پاسخ به استعلامات سریع‌تر و شفاف‌تر داده شود همچنین این سامانه متشکل از لایه‌های مختلفی ازجمله پایش آفات در عرصه‌های منابع طبیعی، پایش حریق و نقاط بحرانی، بانک اطلاعات معدن و مجوزهای صادر شده در این زمینه است. از این‌رو می‌توان از این سامانه برای کنترل حریق در جنگل‌ها و مراتع کشور، مشخص کردن نقاط بحرانی و مقابله با آفات و امراض استفاده کرد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه طی سال گذشته در 
۵۷ میلیون هکتار از اراضی کشور طرح کاداستر اجرایی شد، تصریح کرد: درحال‌ حاضر سامانه حدنگاری در چهار استان کشور به‌صورت آزمایشی اجرایی شده است و از حدود سه ماه آینده در کل کشور قابل اجرا خواهد بود.

حسینی لر در پایان با اشاره به اینکه در قالب طرح تحول دیجیتال سامانه استعلامات نیز در سازمان جنگل‌ها راه‌اندازی شده است، گفت: پیش از این تمامی استعلامات از ما برای دریافت زمین یا استخراج از معادن به‌صورت دستی و با نامه‌نگاری‌های کاغذی صورت می‌گرفت که مشکلات خاص خود را داشت. درحال‌ حاضر با راه‌اندازی سامانه پاسخ‌دهی به استعلامات اراضی، شفافیت‌های لازم در این‌باره به‌دست آمده است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
فرم هاي راهنماي ارباب رجوع
طرح انتقاد و یا شکایت
شماره تماس
فکس
پست الکترونیک (ایمیل )
نشانی
توضیحات
  
(حروف و يا اعداد مشاهده شده را وارد نماييد)