پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پیام تبریک مدیرکل منابع طبیعی و وآبخیزداری هرمزگان به مناسبت هفته محیط زیست
بازدید : 57 18 خرداد 1400 ساعت 9:24 شماره :85870

پیام تبریک مدیرکل منابع طبیعی و وآبخیزداری هرمزگان به مناسبت هفته محیط زیست
 

مدیرکل منابع طبیعی و وآبخیزداری هرمزگان در پیامی هفته محیط زیست را تبریک گفت. متن پیام به شرح زیر است:بررسی آیات و روایات اسلامی نشان می دهد که دین مبین اسلام همواره به محیط زیست به مثابه ظرف حیات و تکامل انسان اهمیت داده است.

توجه به مقوله‌ی محیط زیست و اهمیت آن در زندگی امروز بشر امری است که نمی‌توان از آن به ‏سادگی عبور کرد؛ لزوم فرهنگ سازی در این مقوله وظیفه‌ای جدی است که در اصل پنجاه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز موضوع حفاظت و حراست از محیط زیست مورد تاکید قرار گرفته است. 

آلودگی ناشی از پسماندهای صنعتی، شکار، آتش سوزی‌های عمدی و غیرعمدی در جنگل‌ها، اجرای برنامه‌های توسعه بدون در نظر گرفتن ملاحظات محیط زیستی، تداوم ‏ورود آلاینده‌های شیمیایی به آب، هوا و خاک در مناطق مختلف کشور از عواملی است که موجب گسترش ‏آلودگی‌های محیط زیست می‌شود. 

همچنین ادامه‌ی روند خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها در کنار آلودگی هوا و وجود ریزگردها ‏و مساله‌ی آلودگی آب و سفره‌های زیر زمینی، عوارض و آثاری دارند که به طور مستقیم بر کیفیت زندگی افراد و سلامت شان اثرگذار است.

اگرچه مردم فرهنگ مدار استان هرمزگان همواره به پاکیزگی و حفظ محیط زیست شهره بوده و هستند، لیکن دستیابی به محیط زیستی سالم و عاری از هرگونه آلودگی، عزمی جدی در جهت حفظ، نگهداری و بهره‌ برداری صحیح از مواهب و منابع زیبای زمین را می طلبد که این مهم، وظیفه همگانی مردم و مسئولین است.

اینجانب ضمن تبریک هفته محیط زیست به مردم شریف استان هرمزگان به ویژه فعالان محیط زیست و کارکنان اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان، از همت مدیران و تشکل‌های مردمی در جهت اشاعه فرهنگ زیست محیطی قدردانی نموده و امیدوارم با هماهنگی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و ارتقای مشارکت های مردمی، نسبت به پاکسازی ظواهر آلودگی در سطح استان و استفاده منطقی از آب و خاک به عنوان منابع حیاتی زمین کوشاتر باشیم؛ ان شاءالله.

سیدمحمد نور موسوی

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
فرم هاي راهنماي ارباب رجوع
طرح انتقاد و یا شکایت
شماره تماس
فکس
پست الکترونیک (ایمیل )
نشانی
توضیحات
  
(حروف و يا اعداد مشاهده شده را وارد نماييد)