پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۱۲پروژه آبخیزداری و آبخوانداری همزمان با هفته دولت در استان هرمزگان به بهره برداری می رسد
بازدید : 25 2 شهريور 1400 ساعت 9:44 شماره :88022

۱۲پروژه آبخیزداری و آبخوانداری همزمان با هفته دولت در استان هرمزگان به بهره برداری می رسد
 

ابراهیم جعفری تختی معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان هرمزگان از افتتاح ۱۲پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در استان خبرداد.

وی افزود: این سازه ها جهت مقابله با خشکسالی وافزایش تاب آوری منابع آب مناطق روستایی در مقابله با اثرات خشکسالی و کنترل سیل در شهرستان های بشاگرد؛سیرک؛جاسک؛میناب؛بندرلنگه و بستک همزمان با هفته دولت به بهره برداری می رسد.

جعفری تختی افزود:این۱۲پروژه آبخیزداری با حجم ۱۵۰۰۰مترمکعب سنگ و سیمان و ۴۵۰۰۰مترمکعت عملیات خاکبرداری و خاک ریزی و ازمحل اعتبارات ملی انجام گرفته است که قادر است در سه نوبت آبگیری بالغ بر۶۴۰۰۰۰۰(شش میلیون و چهارصد هزار متر مکعب)از بارش های استان رو استحصال وموجب تغذیه دشتها و چشمه ها و قنوات و چاهها گردد.

 معاون آبخیزداری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: این سازه ها باعث افزایش تاب آوری منابع آب استان در مقابله با خشکسالی خواهد شد.استان هرمزگان داری۸۴۰۰سازه آبخیزداری اعم از سازه های ملاتی:خاکی:گابیونی و دربند و کش بند و بالغ بر۲۱۰هزار هکتار عملیات بیومکانیک انحام داده که در مجموع قادر هستند در سه نوبت آبگیری حدود۴۵۰میلیون متر مکعب ابگیری و تغذیه دشتها نمایند.

وی در پایان گفت:ضمنا در طول دوماه سال جاری و اوج خشکسالی ها با توجه به بارش های جبهه مونسون در شرق و شمال و غرب استان سازه های آبخیزداری بالغ بر۴۷میلیون مترمکعب استحصال نموده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
فرم هاي راهنماي ارباب رجوع
طرح انتقاد و یا شکایت
شماره تماس
فکس
پست الکترونیک (ایمیل )
نشانی
توضیحات
  
(حروف و يا اعداد مشاهده شده را وارد نماييد)